PASVALIO R.

 

VAŠKŲ GIMNAZIJA

 

      

Mokyklos g. 23, Vaškai, LT–39373, Pasvalio r.

Tel.: (8 451) 41 174, (8 451) 41 123

El. paštas: vaskugimnazija@gmail.com

                                                                                                                                                                                 

                                                             

                                                                                                                     

                                                                                                                                     

                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LIK SVEIKAS DARŽELI,

 

Štai ir nuskubėjo takeliu dar vieni metai... Birželio mėnesio paskutinę savaitę su darželiu „Bitutės“ atsisveikino 9 ikimokyklinukai. Į kitą grupę juos palydėjo gausus tėvelių, senelių būrys. Šventės metu aidėjo vaikų juokas, buvo matyti džiaugsmo, laimės jų akyse, nes po ilgo laiko vėl susitiko visi drauge. Vaikams ir tėveliams buvo įteiktos padėkos, simbolinės kepurės, kuprinės su mokytojų palinkėjimais. O dabar gražios ir įspūdingos jums vasaros.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

PAMOKĖLĖS IR VEIKLOS NUOTOLINIU BŪDU

 

Pamokėlės ir veiklos nuotoliniu būdu darželyje ,,Bitutės“ vyksta ir toliau. Per šias dvi savaites vaikai susipažino su zoologijos sodo gyventojais. Taip pat svečiavosi ,,Skaičių šalyje“. Mokytojos vaikams ir toliau ruošė užduotėles, video medžiagas, kurias siuntė, o tėveliai su vaikučiais dalinosi atliktais darbais. Buvo organizuojamos vaizdo pamokėlės su kiekvienu vaiku individualiai. Vaikai kartu su mokytoja  darė užduotėles, bendravo, tyrinėjo, domėjosi. Motinos dienos proga, vaizdo pamokėlių metu vaikai  mamytėms gamino atvirukus. Vieni vaikai labai savarankiškai darė, kitiems truputį reikėjo ir pagalbos iš tėvelių. Pamokėlė su dovana mamai sulaukė didesnio vaikų aktyvumo nei įprastą diena, nes ir vaikams ši diena ypatinga. Džiaugėsi galėdami paruošti staigmena ir ją įteikti jiems labai brangiam žmogui.  

(žiūrėti nuotraukas>>>)

 

 

 

PAMOKĖLĖS ,,KITAIP“

Paskelbus šalyje karantiną, nuo kovo 30 dienos darželyje ,,Bitutės“ ugdymas nesustojo. Pirmas dvi savaites pamokėlės ir veiklos vyko nuotoliniu būdu. Buvo vykdomos veiklos temomis ,,Pavasario daigai, žiedai“ ir ,,Namai namučiai“. Planuojama ir toliau tęsti šį ugdymo(si) būdą, kol šalyje pasikeis padėtis. Mokytojos vaikams ruošė užduotėles, video medžiagas, kurias siuntė tėveliams, jiems patogiu būdu. Veiklos buvo planuojamos atsižvelgiant į vaikų amžių, gebėjimus, galias. Jos buvo aiškios ir suprantamos kiekvienam. Buvo pasirinkta ,,PowerPoint“ kompiuterinė programa, kuri puikiai tiko perteikti norimą informaciją. Planuojant veiklas, dėmesys buvo skiriamas užduotims, veikloms, kurios padeda gilinti ir stiprinti vaiko galias, gebėjimus. Buvo pasirinkta ir siūloma žaidimų, pokalbių, lavinamųjų (popieriniu bei kompiuteriniu variantų), eksperimentavimo, tyrinėjimo užduočių. Tėveliai ir vaikai aktyviai dalyvavo veiklose, siuntė užfiksuotas veiklų akimirkas mokytojoms, tarėsi, bendravo, bendradarbiavo, klausė, domėjosi. Dalinosi veiklomis ir su kitais grupės tėveliais. Pirmą savaitę keletas ugdytinių sudalyvavo parodoje ,,Velykinis personažas“. Kiek daug gražių, įdomių, kūrybiškų, pavasariškų, velykinių darbų sulaukėme iš vaikų. Dėkojame vaikučiams ir jums tėveliai, už jūsų aktyvumą, kūrybiškumą ir pasidalinimą veiklomis, idėjomis.

 

(žiūrėti nuotraukas>>>)

 

 

 

VEIKLA „AUGU SVEIKAS“

 

Augu sveikas...

Ryto mankšta – geros dienos pradžia. Taip ir prasidėdavo mūsų rytai darželyje. Mažieji smalsuoliai dalyvavo įvairiuose mokytojos organizuojamose veiklose, žaidimuose. Vaikai susipažino su sveikos gyvensenos pagrindais, dainavo daineles apie vaisius, daržoves, vitaminus ir jų teikiamą naudą.  Atliko miklumo ir dėmesio reikalaujančias užduotis. Mokėsi taisyklingai plautis rankas, serviruoti stalą, žiūrėjo mokomuosius filmukus. Žaisdami susipažino su pieno produktais, jo atsiradimu, gaminome ir ragavome pieno ir braškių kokteilį. Tyrinėjo muilo veiksmingumą, atidžiai ir kantriai atliko eksperimentą ,,Mandarinas“, kurio metu aiškinosi, kodėl nuluptas mandarinas skęsta, o ne nuluptas – neskęsta. Atlikome dar daug kitų veiklų, kurios padėjo formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius. Labai dėkojame tėveliams, kurie kartu su savo mažaisiais ruošė namų darbus, virė mėgstamiausią košytę, nuotraukas siuntė mokytojai, kurias su vaikais žiūrėjome ir aptarėme atviroje veikloje. Atviros veiklos metu vaikai susipažino su šešių rūšių kruopomis. Žaidė žaidimą ,,Virė virė košę“, atliko kūrybinę užduotį, kurios metu gilino smulkiosios motorikos įgūdžius.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

VEIKLA SU KAŠTONAIS

 

Kaštonai....Turbūt, daugelis prisimenate vaikystę, kai ateidavo ruduo, prisirinkdavote pilnas kišenes kaštonų ir kurdavome iš jų mielus žmogeliukus. Ir dabar, kai šie pabiro po mūsų kojomis, kartu su vaikučiais nubėgome į darželio kiemą ir prisirinkome jų pilnas kišenes. Skaičiavome juos, žaidėme įvairius žaidimus. Vienas iš jų, kuris labai smagus ir vaikams sukėlė daug gerų emocijų, tai - žaidimas iš kaštonų sudėlioti įvairiausius ornamentus pagal paveikslėlį. Puikiai pavyko. Vaikai dėliojo su smalsumu ir sukaupę dėmesį. Džiaugėsi ne tik savo, bet ir draugo rezultatais.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

LAIMĖS AKMENUKAI

 

Vaškų gimnazijos darželio ,,Bitutės“ vaikučiai dalinosi gerumu, linkėjo laimės, džiaugsmo, svajonių, meilės. Linkėjo ir visiems plačiai šypsotis. Palinkėjimai keliavo užrašyti ant spalvotų akmenukų. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų ne tik juos dalindami, bet ir spalvindami  ir galvodami ko gi galima palinkėti draugui. Na, o palinkėjimų nuskambėjo pačių įvairiausių ir nuoširdžiausių.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

VASARIO 16 MINĖJIMAS

 

Trispalvė vėliavytė.

Saulytė - tai geltona,

Žalia - maža varlytė

Braškytė - tai raudona.

Geltona – tai bitelė

Žalia – gėlės šakytė

Raudona – tai gėlelė

Štai - mūsų vėliavytė.

Tokiais eilėraščio žodžiais darželio vaikučiai minėjo vasario 16 – osios dieną. Visą savaitę vaikai šia tema darė darbelius, dainavo daineles, žiūrėjo mokomuosius filmukus apie Lietuvą, statė Gedimino pilį, margino trispalvę, įtvirtino žinias apie tris pagrindines simbolines spalvas. Penktadienio rytmetyje vaišinosi savo pačių pasigaminta trispalve žėle. Pasipuošė mokytojos pagamintomis trispalvėmis apyrankėmis, visi kartu dainavo M. Mikutavičiaus dainą ,,Aš tikrai myliu Lietuvą“.

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

PROJEKTAS „TRUMPI ŽAIDIMAI“

 

Sausio paskutinę savaitę darželio ,,Bitutės“ vaikučiai dalyvavo projekte ,,Trumpi žaidimai“. Ačiū organizatoriams už šaunias idėjas. Su dideliu smalsumu, susidomėjimu ir nekantrumu su vaikais  išbandėme įvairias pasiūlytas veiklas. Vaikai liejo „Taškelius ir spalvas“, lankstė „Pelytę“, kūrė įvairų „Ritmą kitaip“, organizavo greičio varžybas ,,Kas apsirengs pirmas“. Visos veiklos vaikams kėlė daug emocijų, skatino bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje, džiaugtis pasiektu rezultatu.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

SAUSIO 13-OJI

 

Mažieji vaikučiai sausio 13 dieną šventė paminėjo ryto ratelio pokalbiu apie savo šalį. Išsiaiškino savo šalies, sostinės pavadinimą. Įdėmiai klausėsi mokytojos pasakojimo apie televizijos bokštą. Veiklą pabaigėme kūrybiniu darbu ,,Televizijos bokštas“.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

VIEŠNAGĖ PASVALIO MARIAUS KATILIŠKIO VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE

 

Sausio 8 dieną su vaikučiais nuvykome į Pasvalio Mariaus Katiliškio viešąją biblioteką. Susipažinę su naujomis bibliotekos erdvėmis vaikai labai susidomėję klausėsi bibliotekininkių sekamos teatralizuotos pasakos ,,Du ožiukai ant lieptelio“. Vaikai vartė daug įdomių, nematytų, smalsumą keliančių knygų, žaidė įvairius žaidimus.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

KALĖDOS

 

Kalėdos tai stebuklų metas. Tikime su mažaisiais ir mes stebuklais. Todėl mus ir aplankė Kalėdų senelis su dviem savo padėjėjomis Nykštukėmis. Kokius stebuklus jos išdarinėjo! Vandenį pavertė ledu. Brrr.. Kartu su vaikais mėtėsi sniego gniūžtėmis. Oiiii, smagu... Ėjome stebuklingu taku. Šokome, dainavome ir linksminomės su vietoje nenustygstančiomis Nykštukėmis.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

VEIKLOS SU TĖVELIAIS

 

Gruodžio mėnesį  darželyje ,,Bitutės“ vyko tėvelių ir vaikučių kūrybinės dirbtuvės. Kartu su mama Snieguole ir mama Jovita gamino Kalėdinius žaisliukus iš popieriaus ir medžiagos. Žaisliukai gavosi labai gražūs. Su dideliu džiaugsmu nešėsi juos namo papuošti namuose esančią eglutę. Su mama Raminta skaitė pasaką ,,Pirštinė“. Tada vaikai įsikūnijo į pasakos personažus ir ją suvaidino. Veiklą užbaigėme kūrybiniu darbu. Vaikus nustebino ir mama Kamilė. Ji kartu su vaikais atliko eksperimentą. Mama Lina supažindino vaikus su nauja tapimo su siūlu technika. Daug emocijų ir džiaugsmo buvo vaikučių veiduose atliekant veiklas.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

DRAUGO DIENA

 

Draugo diena yra labai ypatinga. Tai puiki proga parodyti savo meilę, pagarbą, draugiškumą savo draugui. Darželio vaikučiai šventė šią dieną su džiaugsmu. Spalvino širdeles ir teikė savo draugui, su šiltu apkabinimu ir šypsena.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

PROJEKTAS ,,ŽAIDIMŲ LAUKAS”…

Šį nuostabų ketvirtadienio rytą mūsų darželio pedagogė, logopedė ir ugdytiniais prisijungė prie respublikinio projekto „Žaidimų laukas“. Darželio vaikai veiklą pradėjo pasisveikinimo eilėraštuku. Ugdytiniai smagiai kepė „keksiukus“, rengė parodą ,,Mano šakelė“, vėrė ,,vėrinukus“. Vaikučiai su dideliu užsidegimu ir gera nuotaika išradingai praleido laiką lauke.

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

RUDENĖLIO ŠVENTĖ…

Nuotaikinga Rudenėlio šventė atkeliavo į Vaškų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo grupę „Bitutės“. Darželyje veikė įspūdinga kūrybinių darbelių parodėlė „Rudens gėrybės“. Vaikai kartu su tėveliais gamino puokštes, įvairias kompozicijas ir kitus darbelius iš obuolių, moliūgų, cukinijų, brokolių, rudeninių gėlių, lapų, uogakrūmių, šakelių. Parodos dalyviai buvo apdovanoti padėkomis.

 

(daugiau nuotraukų>>>)