PASVALIO R.

 

VAŠKŲ GIMNAZIJA

 

      

Mokyklos g. 23, Vaškai, LT–39373, Pasvalio r.

Tel.: (8 451) 41 174, (8 451) 41 123

El. paštas: vaskugimnazija@gmail.com

                                                                                                                                                                                 

                                                             

 

                                                                                                                     

                                                                                                                                     

                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKTAS „ŽAIDIMAI MOKO“

 

Žaidimas – pagrindinė ikimokyklinio amžiaus vaikų veikla. Žaisdami vaikai įgyja žinių išmoksta bendrauti. Todėl Vaškų gimnazijos darželio ,,Bitutės“ ugdytiniai sudalyvavo Respublikiniame prevenciniame projekte ,,Žaidimai moko“, kurį organizavo Kelmės psichologinė pedagoginė tarnyba. (skaityti daugiau>>>)

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

VELYKŲ BELAUKIANT…

 

Kaip ir kiekvienais metais darželyje ,,Bitutės” ugdytiniai ruošėsi artėjančiai gražiausiai pavasario šventei Šv. Velykoms. Likus trims savaitėms iki Velykų vaikai pasisėjo savo želmenėlių – velykinės žolės, kuri iki Šv. Velykų gražiai sužaliavo. Sėklytes sėjo į indelį, po to jį papuošė savo spalvintu paveikslėliu. Ugdytiniai visą savaitę dirbo kūrybinėse dirbtuvėlėse: kalbėjo apie šventę, papročius, piešė, klijavo, aplikavo margučius, kuriais puošė grupės bei darželio aplinką. Taip pat patyrė džiaugsmo margindami virtą vištos kiaušinį. Džiaugėsi savo išmargintais margučiais, kuriuos dovanojo tėveliams.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

GURGU GURGU Į KAZIUKO TURGŲ...

 

Kartu su pavasariu į mūsų įstaigą atkeliavo Kaziuko mugė, kupina besišypsančių vaikų ir suaugusiųjų, pilna įvairiausių pačių vaikų pagamintų darbelių. Šiai šventei vaikai kartu su auklėtoja ruošėsi iš anksto. Visą savaitę, iki pat mugės, mūsų darželio grupėje vyko kūrybinės dirbtuvės. Vaikai vėrė karolius ir apyrankes iš spalvotų šiaudelių komponavo margaspalves verbas, dažė gipso statulėles, lipdė…

Skambant lietuvių liaudies muzikai, prasidėjo didysis Kaziuko mugės šurmulys. Vaikai šoko lietuvių liaudies dainą ,,Vijo lizdą pelėda“. Be linksmybių mugėje, darželio grupės vaikučiai, bei kiekviena klasė didžiavosi prekių gausybe išpuoštais stalais. Akys raibo nuo pavasarį skelbiančių gėlių, įvairių kitų darbelių, mamyčių prigamintų skanėstų, spalvingų verbų.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

UŽGAVĖNĖS

 

Užgavėnės – išskirtinė metų diena, viena linksmiausių žiemos švenčių. Gimnazijos bendruomenė pasiruošė tradiciniam ir triukšmingam žiemos išvarymui. Vaikai iš anksto pasigamino kaukes, kuriomis siekė išgąsdinti žiemą, kad ji kuo greičiau pasitrauktų ir užleistų vietą pavasariui.         Gimnazijos kieme vyko džiugi ir žaisminga pramoga, kurios metu pedagogai kartu su vaikais, persirengę įvairiais personažais susirinko į kiemą, kur visi linksmai šoko, dainavo, pokštavo, įvairiais burtais ir užkalbėjimais gynė žiemą iš kiemo, vyko Lašininio ir Kanapinio kova. Šventės dalyviai vaišinosi blynais su uogiene. Svarbiausias ir reikšmingiausias momentas – Morės sudeginimas vaikams suteikė teigiamų ir džiugių emocijų.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

DIENA KEIČIA NAKTĮ…

 

Nagrinėdami savaitės temą ,,Diena keičia naktį”,  vaikus supažindinome su paros dalimis (rytas, diena, vakaras, naktis).  Veiklų metu su vaikais diskutavome, vartėme knygeles su  iliustracijomis. Susipažinome su dangaus kūnais (saule, mėnuliu, žvaigždėmis, debesėliais), reiškiniais (šviečia, leidžiasi, kyla saulė).. Išsiaiškinome paros dalių nuoseklumą, jog kasdien diena prasideda rytu, baigiasi vakaru, o po to ateina naktis. Žaidėme žaidimą „Diena ir naktis”. Vaikai  pagal paveikslėlius įvardino dienos darbus, stengėsi juos priskirti pagal paros laiką. Išsiaiškinome, jos daugiausiai darbų atliekame dieną. Mokėsi sakyti pasisveikinimo žodelius pagal paros metą, gilino bendravimo, bendradarbiavimo, darbo porose, komandose įgūdžius. Kūrybinių veiklų metu vaikai piešė, klijavo, kopijavo žodžius. Grožėjosi savo ir kitų kūrybiniais darbeliais, jais puošė grupės aplinką.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

KALĖDŲ ŠVENTĖ SU KAKE MAKE IR KALĖDŲ SENELIU

 

                      Š. m. gruodžio 20 d. sulaukėme svečių iš Laplandijos. Ar žinote kokių? Taip... Kalėdų senelio. Bet jis atvyko ne vienas, kartu atvyko ir vaikams gerai žinoma Kakė Makė, kuri sukėlė daug džiaugsmo, malonių akimirkų darželio ugdytiniams. Šventė vyko Tetirvinų darželyje, dalyvavo gausus vaikučių, tėvelių būrys. Kiekviena grupė buvo paruošusi savo programą. Vaškų gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai dainavo dainelę apie žiemą, Tetirvinų darželio vaikučiai vaidino pasaką ,,Pirštinė“, Vaškų gimnazijos darželio ,,Bitutės“ vaikai atplaukė piratų laivu ir visus išjudino piratų mankšta. Visų nuotaika buvo gera, džiugi, vaikučiai gavo saldžiąsias Kalėdų senelio dovanėles.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

TOLRANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS DARŽELYJE

 

Vaškų gimnazijos darželis ,,Bitutės“ prisijungė prie Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimo.  Manome, kad  kuo anksčiau mūsų ugdytiniai supras ir žinos apie toleranciją, suvoks jos reikšmę ir esmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.  

                      Kartu su ugdytiniais aptarėme žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, kad šis žodis nėra  vien tik „meilės“ ar „gerumo“ sinonimas. Kad tai yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti ir priimti kitą asmenį, kuris yra šiek tiek kitoks nei mes patys. Visi darželio ugdytiniai su džiaugsmu prisidėjo prie  tolerancijos dienos simbolio – rakto kūrimo.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

EDUKACINĖ PAMOKĖLĖ ,,SPALVOS IR SPALVUTĖS“ PASVALIO MIESTO MUZIEJUJE

 

Edukacinės pamokėlės metu, muziejininkė pasakojo apie dažų gaminimą senovėje, kokias spalvas seniau žmonės išgaudavo iš įvairių augalų. Taip pat mūsų mažiesiems stebėtojams pasakojo apie įvairius eksponatus, demonstravo kaip jie veikia. Vaikams didelį įspūdį paliko senoviniai rakandai, paspirtukai, vežimaičiai, kuriais džiaugsmingai važinėjo ir vieni kitus pavežiojo.

Pravėrus didelę, senovinę skrynią vaikai susipažino su  įvairiaspalviais senoviniais audiniais, mezginiais, siuviniais. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo muziejaus aplinką, kurioje buvo matyti spalvingų keramikos, įvairių medžio dirbinių. Susipažino su tautiniais rūbais, po to juos spalvino, bandydami atkurti spalvas, raštus. Vaikai aktyviai dalyvavo pamokėlėje, atsakinėjo į muziejininkės užduodamus klausimus, patys smalsiai klausinėjo.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

SPALVINGAS IR TURTINGAS RUDENĖLIS...

 

Neįsivaizduojame rudens be pasivaikščiojimo lauke. Rudenį aplinka pasipuošia daugybe gražiausių spalvų ir čeža po kojomis nukritę nuo medžių margaspalviai lapai. Ruduo mus įkvepia kurti, atrasti, pažinti, tyrinėti. Vieną gražią saulėtą popietę vaikštinėjome lauke, rinkome viską ką mums dovanojo ruduo: kaštonus, giles, kankorėžius, šakeles, stebėjome voratinklius. Parsineštas gėrybes panaudojome veiklose.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

RUDENĖLIO ŠVENTĖ DARŽELYJE

 

Ruduo - tai gražus  metų laikas, kai gamta nudažo žemę įvairiausiomis spalvomis, kai mūsų sodai atiduoda sunokusius vaisius ir daržoves. Tai metas, kai pasitelkę savo fantaziją, galime  sukurti nuostabiausias rudenines kompozicijas. Ir štai, ta ilgai laukta diena atėjo. Gimnazijos koridoriuose buvo išdėliotos pačios nuostabiausios tėvelių, vaikučių ir pedagogų sukurtos rudens kompozicijos. Visą savaitę kartu su vaikais grožėjomės ir džiaugėmės kūrybiniais darbeliais.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)