PASVALIO R.

 

VAŠKŲ GIMNAZIJA

 

      

Mokyklos g. 23, Vaškai, LT–39373, Pasvalio r.

Tel.: (8 451) 41 174, (8 451) 41 123

El. paštas: vaskugimnazija@gmail.com

                                                                                                                                                                                 

                                                             

 

                                                                                                                     

                                                                                                                                     

                                                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALĖDŲ ŠVENTĖ SU KAKE MAKE IR KALĖDŲ SENELIU

 

                      Š. m. gruodžio 20 d. sulaukėme svečių iš Laplandijos. Ar žinote kokių? Taip... Kalėdų senelio. Bet jis atvyko ne vienas, kartu atvyko ir vaikams gerai žinoma Kakė Makė, kuri sukėlė daug džiaugsmo, malonių akimirkų darželio ugdytiniams. Šventė vyko Tetirvinų darželyje, dalyvavo gausus vaikučių, tėvelių būrys. Kiekviena grupė buvo paruošusi savo programą. Vaškų gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai dainavo dainelę apie žiemą, Tetirvinų darželio vaikučiai vaidino pasaką ,,Pirštinė“, Vaškų gimnazijos darželio ,,Bitutės“ vaikai atplaukė piratų laivu ir visus išjudino piratų mankšta. Visų nuotaika buvo gera, džiugi, vaikučiai gavo saldžiąsias Kalėdų senelio dovanėles.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

TOLRANCIJOS DIENOS MINĖJIMAS DARŽELYJE

 

Vaškų gimnazijos darželis ,,Bitutės“ prisijungė prie Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimo.  Manome, kad  kuo anksčiau mūsų ugdytiniai supras ir žinos apie toleranciją, suvoks jos reikšmę ir esmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.  

                      Kartu su ugdytiniais aptarėme žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę, kad šis žodis nėra  vien tik „meilės“ ar „gerumo“ sinonimas. Kad tai yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti ir priimti kitą asmenį, kuris yra šiek tiek kitoks nei mes patys. Visi darželio ugdytiniai su džiaugsmu prisidėjo prie  tolerancijos dienos simbolio – rakto kūrimo.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

EDUKACINĖ PAMOKĖLĖ ,,SPALVOS IR SPALVUTĖS“ PASVALIO MIESTO MUZIEJUJE

 

Edukacinės pamokėlės metu, muziejininkė pasakojo apie dažų gaminimą senovėje, kokias spalvas seniau žmonės išgaudavo iš įvairių augalų. Taip pat mūsų mažiesiems stebėtojams pasakojo apie įvairius eksponatus, demonstravo kaip jie veikia. Vaikams didelį įspūdį paliko senoviniai rakandai, paspirtukai, vežimaičiai, kuriais džiaugsmingai važinėjo ir vieni kitus pavežiojo.

Pravėrus didelę, senovinę skrynią vaikai susipažino su  įvairiaspalviais senoviniais audiniais, mezginiais, siuviniais. Vaikai smalsiai apžiūrinėjo muziejaus aplinką, kurioje buvo matyti spalvingų keramikos, įvairių medžio dirbinių. Susipažino su tautiniais rūbais, po to juos spalvino, bandydami atkurti spalvas, raštus. Vaikai aktyviai dalyvavo pamokėlėje, atsakinėjo į muziejininkės užduodamus klausimus, patys smalsiai klausinėjo.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

SPALVINGAS IR TURTINGAS RUDENĖLIS...

 

Neįsivaizduojame rudens be pasivaikščiojimo lauke. Rudenį aplinka pasipuošia daugybe gražiausių spalvų ir čeža po kojomis nukritę nuo medžių margaspalviai lapai. Ruduo mus įkvepia kurti, atrasti, pažinti, tyrinėti. Vieną gražią saulėtą popietę vaikštinėjome lauke, rinkome viską ką mums dovanojo ruduo: kaštonus, giles, kankorėžius, šakeles, stebėjome voratinklius. Parsineštas gėrybes panaudojome veiklose.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)

 

 

 

RUDENĖLIO ŠVENTĖ DARŽELYJE

 

Ruduo - tai gražus  metų laikas, kai gamta nudažo žemę įvairiausiomis spalvomis, kai mūsų sodai atiduoda sunokusius vaisius ir daržoves. Tai metas, kai pasitelkę savo fantaziją, galime  sukurti nuostabiausias rudenines kompozicijas. Ir štai, ta ilgai laukta diena atėjo. Gimnazijos koridoriuose buvo išdėliotos pačios nuostabiausios tėvelių, vaikučių ir pedagogų sukurtos rudens kompozicijos. Visą savaitę kartu su vaikais grožėjomės ir džiaugėmės kūrybiniais darbeliais.

 

 

(daugiau nuotraukų>>>)