Tel. (8 451) 41 174 El.p. vaskugimnazija@gmail.comSekite mus: Facebook

PAŽINTINĖ-KULTŪRINĖ INTEGRUOTA (NUOTOLINĖ) DIENA ,,KALĖDINĖ ŠVENTĖ“

2020 m. gruodžio 18 d. nuotoliniu būdu  virtualioje aplinkoje  naudojant Zoom platformą vyko pažintinė-kultūrinė integruota diena ,,Kalėdinė šventė“. Ją organizavo gimnazijos klasės vadovų metodinė grupė ir Mokinių taryba.

Šios integruotos dienos tikslas: ugdyti meninę saviraišką, kūrybiškumą, pažinimą, suteikti galimybę išreikšti savo idėjas, ugdyti gebėjimą veikti komandoje nuotoliniu būdu, skatinti mokinius teikti kūrybinį džiaugsmą, komunikavimą ir  bendradarbiavimą.

Pirmiausia vyko paruošiamieji namų darbai. Kiekviena klasė turėjo sukurti šventinį sveikinimą ir pristatymą „Kaip klasės laukia švenčių֧“. Šiuos pristatymus kiekviena klasė su klasės vadovu ir jiems pagalbą teikiančiais dalykų mokytojais žiūrėjo per pirmą integruotos dienos veiklos valandą – Klasės valandėlę. Po to,  antrą integruotos dienos valandą, klasės ruošėsi viktorinai „Ką aš žinau apie Kalėdas?“ Turėjo parengti iki 10 klausimų ir pasiruošti pristatyti kitai klasei.  

Klasės buvo suskirstytos koncentrais 5-6, 7-8, I-II g, III-IV g.  Trečią integruotos veiklos valandą klasės susitiko, pasikeitė šventiniu sveikinimu ir atsakinėjo į viktorinos klausimus. Klausimus ruošė įvairiai, kas su „Kahoot!“ programėle, o kas – pateiktyse. Buvo įdomu stebėti ir klausytis, kaip mokiniai ir mokytojai atsakinėja į jiems pateiktus klausimus, kaip jie išradingai ir įdomiai sugeba atsakyti, nes klasės buvo paruošusios įvairių, netikėtų ir įdomių klausimų apie Kalėdas.

Ketvirtą susitikimo valandą klasėse vyko refleksija. Kas su arbatos puodeliu, kas su vaisiais ar sumuštiniu, aptarė pasiruošimo ir visos dienos įvykius. Mokiniai bendravo, kai kuriose klasėse prie veiklų aptarimo ir tėvai prisidėjo.

Mokinių pasisakymai apie šią dieną:  Linksma, kupina šventinės nuotaikos, viskas patiko labai; Man patiko viktorina, padėti skaidres daryti, atsakinėti į klausimus. Ir patiko bendradarbiauti su mūsų ir 8-ta klase!; Aš labai laiminga, galėdama dalyvauti tokioje puikiai sudėliotoje dienoje. Džiaugiuosi visais, kurie nors ir maža dalele prisidėjo prie šios dienos šventinės nuotaikos kūrimo!; geriau negali būti; Viskas super, neturiu ką pridurti; faina; viktorina sekėsi puikiai; smagu; linksma; jauku; labai spalvinga; kalėdiška…

Kiekvienoje klasėje apsilankė ir netikėti svečiai, tai – gimnazijos direktorė ir pavaduoja, kurios dėkojo mokiniams už sukurtus Kalėdinius pristatymus, už gerą nuotaiką, puikias idėjas ir linkėjo gražių švenčių.

Džiugu, kad ši integruota (nuotolinė) veikla pavyko, nebuvo interneto trikdžių, galėjome visi prisijungti laiku, atlikome užduotis, mokiniai pritaikė savo žinias ir įgūdžius veiklose dirbdami komandose, pateikė savo sėkmės kriterijus reflektuodami.

Savo veiklą, sveikinimą, refleksiją, klasės sudėjo į skaitmeninį nuotraukų koliažą.

 

Klasės vadovų metodinės grupės pirmininkė Nida Butėnienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Šrifto dydžio keitimas
Kontrastas