Tel. (8 451) 41 174 El.p. vaskugimnazija@gmail.comSekite mus: Facebook

Biblioteka

Karantino laikotarpiu bibliotekoje lankytojai neaptarnaujami. Norėdami susisiekti skambinkite 867236350

***

Kviečiu susipažinti su Užkrečiamų ligų ir AIDS centro profesoriaus Nacionalinės bibliotekos TV studijoje įrašyta ULAC direktoriaus prof.dr.Sauliaus Čaplinsko paskaita apie koronavirusą ir jo keliamą grėsmę.

Nuoroda

***

Šiuo sudėtingu laikotarpiu skaityti knygas galima ir nuotoliniu būdu. Pandemijos metu visoms Lietuvos mokykloms visas „Vyturio” lobynas atveriamas nemokamai.

Skaitmeninės knygos: nuoroda
Garso knygos: nuoroda

„Vyturio“ įgarsinti programiniai kūriniai

Išsitraukite ausines ir pasitikrinkite garso kolonėles – startuojame su pirmosiomis ir kol kas nemokamomis „Vyturi“ garsinėmis knygomis 9–12 klasių mokiniams! I. Mero „Lygiosios trunka akimirką“, O. Wilde‘o „Doriano Grėjaus portretas“ ir F. Kafkos „Metamorfozė“ jau patalpintos „Vyturio“ SoundCloud garso įrašų platformoje, Playlists skyriuje. Jas rasti galite čia:

http://bit.ly/meraslygiosios

http://bit.ly/dorianasg

http://bit.ly/kafkametamorfoze

 

KVIEČIAME SUSIPAŽINTI IR NAUDOTIS:

 

  1. Didelius virtualių mokymosi ir skaitymo lobynus galite: nuoroda
  2. Tamo leidiniai: vadovėlius ir kt. mokymo priemones, I – XII kl. : nuoroda (Leidinių skiltis bus nuolat pildoma ir atnaujinama, o prieiga vartotojams neribojama iki pat 2020 mokslo metų pabaigos).
  3. Skaitmeninė lietuvių kalbos ir literatūros mokymo priemonė 9-10 klasėms: nuroda
  4. Skaitmeninė lietuvių kalbos ir literatūros mokymo priemonė 11-12 klasėms: nuoroda
  5. Interaktyvi lietuvių kalbos, literatūros (kultūros) ir Lietuvos istorijos mokymosi šaltinių duomenų bazė: nuoroda
  6. Interaktyvi mokymosi platforma „Ugdymo sodas“: nuoroda

 

Mieli mokiniai,

Perskaitytas žodis pasimiršta, o pokalbis su knyga lieka atmintyje visą gyvenimą. Skaitydami knygą mes išgyvename pasakojamas istorijas, įsivaizduojame aplinką, kurioje vyksta veiksmas, jaučiame tas pačias emocijas, kurias perteikia rašytojas kurdamas veikėjų paveikslus. Todėl visi žodį biblioteka sieja su žodžiu knyga. Biblioteka ir knyga – neišskiriamos sesės. Biblioteka yra vieta, kurioje knyga yra labiausiai branginama ir gerbiama. Dar senovės egiptiečiai virš bibliotekų durų rašė užrašus: ,,Tylos! Čia gyvieji kalbasi su mirusiais“. O tai reiškia, kad knygose sutalpinta visa žmonijos istorija. Bibliotekos tūkstantmečius buvo ne tik istorijos, bet ir filosofijos, meno, kultūros židiniai.

Mūsų mokyklos bibliotekoje yra virš 15 tūkstančių knygų. Sau tinkančią ir patinkančią knygą rasti nesunku. Tereikia praverti bibliotekos duris. Mielai padėsiu susigaudyti knygų lentynose. Po pamokų kviečiu ateiti ruošti namų darbus.

Tavo mokyklos bibliotekos vedėja Svajūnė Katauskienė

KNYGŲ SĄRAŠAS

REKOMENDUOJAMŲ PERSKAITYTI KNYGŲ SĄRAŠAS 1-8, I-IV KLASIŲ MOKINIAMS

KŪRINIŲ NUORODOS

PRIVALOMŲ PERSKAITYTI KŪRINIŲ NUORODOS III-IV KLASIŲ MOKINIAMS