Tel. (8 451) 41 174 El.p. vaskugimnazija@gmail.comSekite mus: Facebook

Gimnazijos skudutininkės ,,Baltų raštų- 2022‘‘ festivalyje

Rugsėjo 24 dieną gimnazijos skudutininkių ansamblis buvo pakviestas dalyvauti XIV tarptautiniame vaikų ir jaunimo folkloro festivalio „Baltų raštai-2022“ baigiamajame koncerte „Jaunas mėnulaitis“. Sutartines skudučiavo šeštokės Melisa Ahmati, Ugnė Jutinskaitė, Arūnė Šilkūnaitė ir devintokės Vilija Aniūnaitė, Greta Rimdžiūtė, Miglė Zubavičiūtė.

Prieš koncertą apsilankėme Liaudies instrumentų muziejuje, kur šiuolaikiškai ir interaktyviai pristatoma lietuvių tradicinė muzika ir kultūrinis liaudies muzikavimo kontekstas. Modernioje ekspozicijoje ne tik apžiūrėjome unikalius senuosius lietuviškus muzikos instrumentus, bet ir klausėmės, grojome, dainavome sutartinių karaoke, stebėjome postfolkloro atlikėjų vaizdo klipus.

Festivalis „Baltų raštai” Kaune rengiamas nuo 2009 metų, jis turi gražią pradžią: pirmą kartą buvo suorganizuotas pasitinkant Lietuvos vardo tūkstantmetį ir vadinosi „Pro tūkstantmečio vartus“.  Vėliau, pažymint Baltų vienybės dieną, šventė tapo Tarptautiniu vaikų ir jaunimo folkloro festivaliu „Baltų raštai“. Festivalis vienija baltų kultūros puoselėtojus, tęsiančius senąsias senolių tradicijas, stiprina išlikusių kaimyninių genčių – latvių ir lietuvių – ryšius. Visos veiklos skatina dalyvius bei jų šeimų narius domėtis senąja mūsų  kalba, istorija, tautodaile, folkloru. Programa atspindi vietos papročius, autentiškas dainas, smulkiąją tautosaką, tradicinius šokius, ratelius, žaidimus. Taip bendrauja kartos, tęsiasi tradicijos.

                                            Muzikos mokytoja Asta Grigaliūnienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *